Koło Naukowe Komparatystów UJ

Historia Koła Naukowego Komparatystów UJ sięga roku 2004, od tego czasu działaliśmy z różną intensywnością i skutecznością, aż do roku 2013, w którym zrobiliśmy generalne porządki, odświeżyliśmy formułę i cele. Nie tylko pragniemy rozwijać nasze pasje badawcze, poszerzać horyzonty, ale też popularyzować wiedzę literaturoznawczą i kulturoznawczą, a także integrować środowisko akademickie.

Koło w całością tworzą studenci różnych specjalności i kierunków, dla których literatura jest nieustającą przygodą. Oprócz spotkań przy różnorakich tekstach kultury, staramy się organizować dyskusje i konferencje, bo komparatysta to literaturoznawca do zadań specjalnych.

Jesteśmy gotowi na współpracę niezależnie od wieku, specjalności, zainteresowań - każdy z nas wnosi coś innego do Koła i to jest bardzo cenne. Wiele możemy się od siebie nauczyć, doświadczyć ciekawych konfrontacji, ale KNK ma też charakter towarzyski, czasem po prostu warto miło spędzić czas przy wspólnej lekturze w gronie ludzi, którym literatura nie jest obojętna.

Katarzyna Kuchowicz